Pazīstamā juriste un Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja vietniece Ieva Brante socvietnē “X” publicējusi video, kurā nofilmējusi trolejbusu. Viņa teic, ka viņu šādas situācijas ļoti kaitina satiksmē.
Pie publicētā video Ieva pierakstījusi: “Paši savām joslām sastādījuši pārkāpumu fiksējošās kameras. Fiksē pat, ja iebrauc sabiedriskā joslā 2 metrus ātrāk. Vajag. Piekrītu, vajag! Bet vajag arī pašiem pildīt CSN un braukt pa sev ierīkoto joslu, ja tāda ir. Citādi tā ir satiksmes dezorganizācija.”
Pašas filmētajā video, kurā redzams, ka Ieva sēž pie automašīnas stūres un konkrēto situāciju filmē, viņa kamerā saka: “Viena lieta, kas mani tracina satiksmē. Ziniet, kas? Sabiedriskā transporta vadītāji, kuriem iekārtota sabiedriskā transporta josla, viņiem to nevajag!”
Paši savām joslām sastādījuši pārkāpumu fiksējošās kameras. Fiksē pat, ja iebrauc sab.joslā 2m atrāk. Vajag. Piekrītu, vajag! 💯
Bet vajag arī pašiem pildīt CSN un braukt pa sev ierīkoto joslu, ja tāda ir. Citādi tā ir satiksmes dezorganizācija. @Rigassatiksme_ pic.twitter.com/SrXG5wMX6G— Ieva Brante (@ibrante) January 16, 2024
Taču komentāros pie publicētā video cilvēki Ievai tomēr norāda, ka tā nu gan nebūs taisnība, ka sabiedriskajam transportam ir aizliegts braukt pa jebkuru joslu, un iesaka vismaz “pasekot trolejbusa” vadiem.
Pie Ievas Brantes ieraksta cilvēki komentāros raksta:
“Viena lieta, kas mani tracina satiksmē – zini kas? Vadītāji, kas lieto mobilo tālruni pie stūres!”
Lasi vēl: “Vīrietim labākajos gados”: komponists Raimonds Pauls dzimšanas dienā tomēr sagaida pārsteigumu
“Vai tas, ka sabiedriskais transports, braucot ne tikai pa sabiedriskā transporta joslām, pārkāpj CSN, ir jūsu kā juristes viedoklis?”
“Uzreiz rakstu, ka apgalvojums
===vajag arī pašiem pildīt CSN un braukt pa sev ierīkoto joslu===
ir nepareizs, jo CSN nav tāda punkta, kas uzliek par pienākumu sabiedriskajam transportam braukt tikai pa sabiedriskā transporta joslu, pat ja tāda ir ierīkota.”
“20. trolejbusam galapunkts ir pie LU Inženieru ielā. Jūs gribat, lai viņš brauc līdz Inženieru ielai pa sabiedriskā transporta joslu un tad pēdējā brīdī velk pāri 2 joslām?”
“Pareizi. Labāk būtu, ja 15. un 20. trolejbusi brauktu pa labo joslu, lai pie Arhitektu ielas nobloķētu pilnībā visas joslas un neviens netiktu garām.”
“Nu, tas gan ir satiksmes zināšanu līmenis!!! Kundzīt, aiznesiet uz CSDD nodot savas tiesības pati!”
“Varbūt varat padalīties ar CSN pantu, kurš aizliedz sabiedriskajam transportam braukt pa kopējo joslu, ja blakus ir sabiedriskā transporta josla? Pie kam šai situācijā trolejbusam jāturas zem saviem vadiem, jo pēc pārsimts metriem ir jāveic kreisais pagrieziens.”
“Cienītā Ieva, pirms komentējiet, vēlams apgūt ceļu satiksmes noteikumus.”
“Pirms ko tādu rakstīt, varēja jau vismaz trolejbusa vadiem pasekot.”
“Sabiedriskajam transportam nav aizliegts braukt pa parastām joslām. Un nevajag aizliegt. Bēdīgāk, ka viņi pārkāpj sarkano signālu.”
“Galīga blondīne!”
“Vispār jau tam trolejbusam simts metrus tālāk būs jāgriežas pa kreisi. Domājat tas būtu jādara no labās joslas, vienkārši tā – pāri 2 joslām?”
“Kundzīte, kurai nav nekādas saprašanas kā vadīt ne trolejbusu, ne autobusu tracinās par pro šofera izvēlētu braukšanas joslu, kuru sabiedriskais var brīvi izvēlēties… Varbūt vajag iedzert savu nervu zālīti, nomierināties un apdomāt savas emocijas?”
Atbildi pie Brantes ieraksta sniegusi arī “Rīgas Satiksme”:
“Sabiedriskajam transportam ir jārāda priekšzīme un jāievēro CSN, mēs tam rūpīgi sekojam līdzi. Konkrētajā situācijā pēc pavisam īsa attāluma tam ir jāveic kreisais pagrieziens, tāpēc viņš ir iekārtojies vidējā joslā, lai vēlāk ,neaizkavējot citus transportus, veiktu manevru.